Kalendarz

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Kłaju 32-015 Kłaj, Kłaj 361 tel. +48 122841176 sekretariat@spklaj.edu.pl

Lokalizacja

facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Bezpieczeństwo w Internecie


W dniu 19 kwietnia 2018 roku na pierwszej godzinie lekcyjnej w klasach I-III odbyło się spotkanie edukacyjne poświęcone tematyce bezpieczeństwa w Internecie. Wszyscy uczniowie młodszej grupy wiekowej zgromadzili się w pracowni klasy 2 – gospodarza i organizatora tej akcji. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem przygotowanym przez dzieci z klasy drugiej. Inscenizacja zatytułowana „Komputeroludek” uświadomiła uczniom,
że Internet jest narzędziem, z którego trzeba nauczyć się mądrze korzystać. Występ młodych aktorów wzbogacił taniec Ady i Natalki oraz wspólnie zaśpiewana piosenka „Fajnie w Internecie”. Widzowie nagrodzili brawami występujących.

Po występach artystycznych uczniowie obejrzeli kreskówkę „Owce w Sieci” . Tematem dwóch krótkich filmów były zagrożenia związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. Zakończenie każdej bajki zawierało morał, mówiący jak uniknąć zagrożeń. Uczniowie potrafili trafnie wskazywać pouczenia wynikające z obejrzanych filmów.

Na zakończenie odbyła się pogadanka przeprowadzona przez panią policjantkę na temat bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci i gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Poznali zbiór zasad przyzwoitego zachowania się w Internecie- netykiety.

Bezpieczeństwo dziecka w sieci jest konieczne dla niego samego, jego rodziny i szkoły. Szybki rozwój i przemiany zachodzące we wszystkich dziedzinach życia wyznaczają nowe zadania szkole, która powinna wspierać i ukierunkowywać rozwój dziecka, a przede wszystkim dbać o jego bezpieczeństwo w korzystaniu z dóbr świata. W Internecie wszystko się szybko zmienia i dlatego należy zachować krytyczne spojrzenie. Młody człowiek nie może mieć ograniczonego dostępu do wiedzy, dlatego zadaniem dorosłych jest pokazać, że Internet to „kopalnia rzeczy wspaniałych, pięknych i ciekawych”, które mądry użytkownik umie odpowiednio wyselekcjonować, wybrać, przekazać.

                                                                                                                                                                                 Monika Imos

Komentowanie wyłączone.