Kalendarz

Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Kłaju 32-015 Kłaj, Kłaj 361 tel. +48 122841176 sekretariat@spklaj.edu.pl

Lokalizacja

facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

DACH QUIZ 2017

DACH QUIZ 2017,
czyli zmagania gimnazjalistów z wiedzą o krajach niemieckojęzycznych

Dzisiaj, 9 maja br., odbył się VIII Rejonowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych DACH QUIZ, organizowany przez Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły w Niepołomicach.

Jak co roku, po eliminacjach szkolnych, trójka najlepszych uczniów reprezentowała swoje gimnazjum w etapie rejonowym. Dzięki tej imprezie uczniowie pogłębiali wiedzę dotyczącą Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii, wzrosła ich motywacja do pracy nad własnym rozwojem, kształtowali umiejętność pracy w zespole oraz sprawdzili swoją znajomość języka niemieckiego. Gimnazjaliści najpierw odpowiadali drużynowo w języku niemieckim na pytania zamknięte, otwarte i rozwiązywali zadania dot. wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, a następnie dokonali prezentacji wybranych osób, pochodzących z krajów DACH.

Nasze gimnazjum godnie reprezentowały uczennice z klasy III B gimnazjum: Zuzanna Majerz, Marta Prajsnar i Natalia Regin. Dziewczęta świetnie poradziły sobie w I etapie konkursu z zadaniami dot. znajomości krajów niemieckojęzycznych, wygrały nawet czekoladę za najszybsze odpowiedzenie na pytania, które dotyczyły znanego austriackiego skoczka narciarskiego Stefana Kraft. W II etapie konkursu rejonowego uczennice przedstawiły w niekonwencjonalny sposób sylwetkę znanego na całym świecie niemieckiego muzyka metalowego, wokalisty, Tilla Lindemann – autora większości tekstów piosenek i członka zespołu Rammstein. Zuza, Marta oraz Natalia zaskoczyły również mile publiczność słodkim poczęstunkiem, tj. muffinkami z flagą niemiecką, które samodzielnie wykonały dla każdego uczestnika konkursu rejonowego w Niepołomicach, specjalnie na tą okazję.

Naszym gimnazjalistkom serdecznie gratulujemy
imponującej wiedzy o krajach niemieckojęzycznych DACH
oraz niebywałej kreatywności i zaangażowania! 🙂 

mgr Anna Maria Struzik

Komentowanie wyłączone.