Kalendarz

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Kłaju 32-015 Kłaj, Kłaj 361 tel. +48 122841176 sekretariat@spklaj.edu.pl

Lokalizacja

facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

EXCALIBUR

Uczniowie klas V, VI i gimnazjum kółka językowo- teatralnego działającego w Szkole Podstawowej w Kłaju w tym roku szkolnym wystawili sztukę teatralną w wersji angielskiej pt : EXCALIBUR. Przedstawienie bardzo się podobało społeczności uczniowskiej na co wskazywały gromkie oklaski. Taniec irlandzki bardzo się podobał.

Wzięliśmy udział w dwóch konkursach. Pierwszy, prestiżowy konkurs małopolski- BLŻEJ ŚWIATA – wygraliśmy zdobywając pierwsze miejsce i wspaniałą nagrodę-magnetofon BOOM BOX. Nasze przedstawienie okazało się najlepsze spośród 10 innych prezentujących się szkół w naszej kategorii kl.IV-VII. Drugi konkurs na szczeblu rejonowym w Niepołomicach- THE STAGE IS YOURS przyniósł nam radość w postaci drugiego miejsca. Tytuł najlepszej aktorki w tym sezonie otrzymała Emilia Kołodziej. Bardzo się cieszymy z naszych sukcesów. 

Działamy już od wielu lat . Co roku wystawiamy inną sztukę teatralną. Co roku przeżywamy kolejną intrygującą przygodę z językiem i teatrem. Wcielanie się dzieci w role, eksperymentowanie ze swoimi emocjami, eksponowanie strojów, prezentacja muzyki, efektów specjalnych to ulubiona działka moich podopiecznych. Ja zachwycam się popisami w języku angielskim. Jest to dla nas wszystkich ogromna frajda i prawdziwa pasja.

OBSADA PRZEDSTAWIENIA

MERLIN- Emilia Kołodziej

KING ARTHUR—Bartłomiej Chojnacki

GUINEVERE- Martyna Gorzula

SIR THEODORE- Aleksander Kasprzyk

LANCELOT- Nikola Kościółek

CEDRIC- Hubert Kasprzyk

KNIGHTS- Aleksandra Motoła

Patrycja Konieczna

Weronika Latos

Wojciech Doroszkiewicz

Dominik Kuras

Reżyseria i oprawa muzyczna Iwona Nowak

autor artykułu-Iwona Nowak

Komentowanie wyłączone.