Kalendarz

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Kłaju 32-015 Kłaj, Kłaj 361 tel. +48 122841176 sekretariat@spklaj.edu.pl

Lokalizacja

facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Fit in Deutsch

„Fit in Deutsch”

W tym roku szkolnym odbyła się X- Jubileuszowa Edycja Konkursu Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch” dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, organizowana m.in. przez Tarnowski Oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego, Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego w Tarnowie,
a konkurs objęty został honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Tarnowa, Starosty Tarnowskiego oraz Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

W jubileuszowym konkursie „Fit in Deutsch” wzięli udział uczniowi z naszej szkoły:
Emilia Kołodziej, Jacob Lech, Dominika Kmiecik, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki,
a w tegorocznej edycji uczestniczyło ponad 100 uczniów z 37 szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadpodstawowych.

Nasi uczniowie uczestniczyli w inauguracji  konkursu w auli w PWSZ w Tarnowie, gdzie również zmagali się z czteroczęściowym testem pisemnym na poziomie językowym A1. Pierwsze trzy części nie wykraczają poza przewidziany poziomy językowy A1: zadania sprawdzające rozumienie tekstu ze słuchu i tekstu czytanego
oraz zadanie sprawdzające opanowanie sprawności pisania. Czwarta część testu to natomiast zadania sprawdzające zakres leksykalno-gramatyczny, aczkolwiek organizatorzy zastrzegli sobie prawo do umieszczenia w części leksykalno-gramatycznej testów konkursowych elementów wykraczających poza poziom A1/A2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

Celem konkursu jest promowanie nauki języka niemieckiego w kontekście wielojęzyczności i zachęcanie uczniów do uzyskiwania międzynarodowych certyfikatów Instytutu Goethego.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za trud przygotowań i aktywne uczestnictwo oraz gratulujemy wysokich wyników w konkursie „Fit in Deutsch”.

mgr Anna Maria Kamieniecka

Komentowanie wyłączone.