Kalendarz

Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Kłaju 32-015 Kłaj, Kłaj 361 tel. +48 122841176 sekretariat@spklaj.edu.pl

Lokalizacja

facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Podsumowanie programu MEN

Podsumowanie programu MEN Pilotaż progr4mowania oraz kampanii Progr4mowanie z eTwinning w Warszawie z udziałem naszej szkoły!

Wręczenie nagród autorom najciekawszych inicjatyw w pilotażu programowania, inspirujący panel z  uczestnikami kampanii Programowanie z eTwinning i fascynujące warsztaty, gdzie uczono kodować nie tylko z użyciem komputera – to  część atrakcji, w której wzięli udział uczestnicy warszawskiej konferencji podsumowującej Pilotaż programowania Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz kampanii programu eTwinning.

W spotkaniu wzięło udział ponad 160 gości z całej Polski, w tym liczni Kuratorzy Oświaty i regionalni przedstawiciele programu eTwinning. Spotkanie otworzył dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, dr Paweł Poszytek witając zebranych gości. W dalszej części zebrani mieli możliwość wysłuchać podsumowania Pilotażu zaprezentowanego przez Rafała Lwa-Starowicza, zastępcy dyrektora departamentu podręczników, programów i Innowacji w MEN. Po prezentacji wręczono nagrody autorom najlepszych inicjatyw edukacyjnych zrealizowanych w ramach kampanii. Kampanię Programowanie z eTwinning oraz jej wyniki zaprezentował Paweł Czapliński omawiając statystyki całego przedsięwzięcia, podjęte aktywności. A o jej efektach opowiedzieli szczegółowo goście panelu dyskusyjnego i uczestniczki kampanii, które w jej ramach rozpoczęły swoją przygodę z kodowaniem: Teresa  Smoleń ( Szkoła Podstawowa nr 111 im. Wojska Polskiego w Krakowie), Edyta Imos ( Szkoła Podstawowa w Szarowie), Alicja Rozkrut (Prywatna Szkoła Podstawowa nr 105 w Warszawie), Aneta Łapszys (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Grajewie), Wiesława Mitulska (Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Słupi Wielkiej), Urszula Lach ( Zespół Szkolno-Przedszkolny w Międzyrzecze). Uczestnicy konferencji mogli porozmawiać z gośćmi panelu i ich koordynatorami projektowymi: Moniką Imos ze Szkoły Podstawowej w Kłaju i Agnieszką Chomicką-Bosy ze Szkoły Podstawowej nr 97 w Warszawie, które prezentowały swoje działania i metody na specjalnym stoisku dostępnym dla uczestników podczas pierwszego dnia spotkania. Kolejny dzień w całości poświęcony był warsztatom skupiającym się na metodach nauki kodowania na różnych etapach kształcenia i z użyciem rozmaitych narzędzi. Podczas konferencji swoją premierę miała także najnowsza publikacją Programowanie z eTwinning, w które można znaleźć m.in.  opisy projektów zrealizowanych przez uczestników kampanii zawierające elementy programowania, scenariusze lekcji o kodowaniu, które można włączyć do swoich zajęć, dostosowane do wielu różnych przedmiotów.

Komentowanie wyłączone.