Galerie

Świetlica szkolna

Kalendarz

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Lokalizacja

BIP

Przedmiotowy System Oceniania (PSO) z fizyki.

PSO z fizyki;   Nauczyciel: Piotr Tałan;  Klasy: VII, VIII

PSO obejmuje obowiązkowe wyposażenie i zasady oceniania:

 1. Obowiązkowe wyposażenie ucznia na zajęciach: 
Zeszyt przedmiotowy: w kratkę, z marginesem, co najmniej 60 kartkowy (na dwa lata nauki). 
Przybory: pióro/długopis (osoby z dysgrafią zalecane pióro), ołówek, linijka, „żółta kredka” – do podkreśleń (nieprzebijający mazak, cieńkopis, kredka).
 2. Ocenianiu podlega:
  1. „WIEDZA”- czyli wiadomości i umiejętności sprawdzane przez testy podsumowujące działy fizyki.
  2. „PRACA WŁASNA” czyli kartkówki, zadania domowe, odpowiedzi ustne, lektury i inne formy aktywności, które są rejestrowane elektronicznie na na platformie edmodo.com. W dzienniku wystawiana jest na koniec półrocza łączna ocena za te wszystkie działania o wadze oceny z testów.
  3. Platforma EDMODO.COM – umożliwia indywidualizacje pracy własnej i domowej. Uczniowie wykonują pracę domową logując się na swoje konta i otrzymują indywidualne zalecenia, podpowiedzi, sugestie i zachęty. Za wykonywane prace otrzymują punkty i medale, które wg skali procentowej na koniec zamieniają na ocenę podsumowującą pracę w półroczu. Uczniowie uczą się odpowiedzialności bowiem rodzice mają dostęp do platformy tylko za zgodą ucznia. (Na wniosek rodziców przed każdym spotkaniem z rodzicami nauczyciel wystawia prognozowaną ocenę za pracę własną do dziennika.)
  4. „WITELIADA” całoroczny indywidualny projekt badawczy (dla chętnych)
  5. Ocena końcowa jest wypadkową tych obszarów.
 3. Zasady zgłaszania nieprzygotowania do lekcji: Uczeń może zgłosić brak obowiązkowego wyposażenia lub przygotowania do zajęć nie podając przyczyny dwa razy w semestrze (robi to przed rozpoczęciem lekcji, podczas sprawdzania obecności.). Brak przygotowania spowodowany dłuższą nieobecnością rozpatruje się indywidualnie.
 4. Zasady poprawiania ocen cząstkowych: Poprawie podlegają oceny z testów. Uczeń nieobecny (usprawiedliwiony) na zaplanowanym teście ma obowiązek napisania testu w czasie 2 tygodni. Poprawa odbywa się na konsultacjach indywidualnych po wcześniejszym umówieniu z nauczycielem.
 5. Sposoby sprawdzania wiedzy i umiejętności uczniów: Obowiązuje skala ocen od 1 do 6. Uczeń otrzymuje oceny za: testy podsumowujące dział nauczania, co miesiąc uczeń otrzymuje ocenę za pracę własną, która obejmuje łącznie gromadzone na platformie edmodo punkty uzyskane za odpowiedzi ustne, kartkówki, prace domowe, lektury, prowadzenie zeszytu przedmiotowego odpowiedzi i aktywność. ocena za projekt badawczy wystawiana jest raz w roku na zakończenie turnieju projektów badawczych po prezentacji efektu pracy.
 6. Skala procentowa stosowana przy wystawianiu ocen za testy, sprawdziany i pracę na platformie: 
ocena 2 – od 30%, ocena 3 – od 50%, ocena 4 – od 70%, ocena 5 – od 85%, ocena 6 – od 95%.
 7. Przedstawione zasady dotyczą typowych sytuacji. W sytuacjach nadzwyczajnych obowiązują indywidualne ustalenia.

Komentowanie wyłączone.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Kłaju 32-015 Kłaj, Kłaj 361 tel. +48 122841176 sekretariat@spklaj.edu.pl

Oferta szkoły