Kalendarz

Październik 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Kłaju 32-015 Kłaj, Kłaj 361 tel. +48 122841176 sekretariat@spklaj.edu.pl

Lokalizacja

facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Przegląd Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera

W ramach Międzynarodowego Tygodnia Autyzmu w Kinie Mikro odbędzie się  Przegląd Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera. Zapraszamy i polecamy.

Patronat honorowy nad Przeglądem objęli Prezydent Miasta Krakowa – Jacek Majchrowski oraz Dyrektor Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ – Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska.

W trakcie tegorocznego Przeglądu zaprezentujemy 6 filmów fabularnych i dokumentalnych, m.in. czeski Normalny Autystyczny Film Miroslava Janka według krytyków jeden z najlepszych pełnometrażowych filmów dokumentalnych 2016 roku, czy amerykański dokument Off the Rails (Nie po kolei). Dodatkowo zapraszamy na spotkania z gośćmi: Kosmą Moczkiem – self-adwokatem, informatykiem, fotografem, osobą ze spektrum autyzmu, oraz dr. Irą Heilveilem – psychologiem klinicznym, terapeutą, nauczycielem akademickim University of California w Los Angeles i producentem filmu Autism in Love (Autyzm i miłość). Udział w obu spotkaniach jest bezpłatny.

Nowością tegorocznego Przeglądu będzie specjalny seans skierowany do młodzieży gimnazjalnej i licealnej chcielibyśmy zaproponować uczniom możliwość zmierzenia się z problemem braku tolerancji wobec inności przez pokazanie perspektywy osoby, która boryka się z odrzuceniem oraz przemocą, w filmie fabularnym I Am Me (Jestem sobą).

Wydarzeniem towarzyszącym będzie, jak co roku, wystawa w hallu Kina Mikro.

Do udziału w Przeglądzie zapraszamy szczególnie osoby nie związane profesjonalnie z tematem autyzmu. Sztuka potrafi wiele, a więc także uwrażliwić i pomóc zaakceptować inność.

Bilety na seasne filmowe można zakupić w kasie Kina Mikro oraz przez stronę internetową http://www.kinomikro.pl/repertoire/?view=all

https://www.przegladfilmow.autyzm.krakow.pl

Komentowanie wyłączone.