Galerie

Świetlica szkolna

Kalendarz

Sierpień 2020
P W Ś C P S N
« Lip    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Lokalizacja

BIP

Tu zaszła zmiana…

Tu zaszła zmiana to tytuł nieco zapomnianego opowiadania Marii Dąbrowskiej. Opisywała w nim, jak w ciągu lat zmieniał się widok z okna kamienicy, którą zamieszkiwała. Pewne skojarzenia z tym utworem przychodzą na myśl, kiedy obserwujemy zmieniający się od końca czerwca br. budynek szkoły w Kłaju. Historia powstania tej placówki oświatowej sięga XIX wieku. Możemy ją odnaleźć tu: http://spklaj.e-24h.pl/historia-szkoly/ Ostatnie lata należące już do XXI w. zaowocowały trzema dużymi zmianami.

Pierwsza w 2004 roku nadała bryle budynku wyrazisty, nowy wygląd z zewnątrz, który uzyskano dzięki wymianie okien, ociepleniu i otynkowaniu. W 2008 roku uroczystemu nadaniu imienia szkoły towarzyszyło oddanie do użytku hali sportowej, co było inwestycją trudną i wymagającą sporych nakładów. Bez wątpienia trzecią zmianą jest tegoroczny remont obejmujący głównie wnętrza szkoły.

Na parterze zostały wymienione instalacje: elektryczna i gazowa. Stare grzejniki zastąpiły nowe; wykonano podwieszany sufit z ledowym oświetleniem, który wraz z nową podłogą i odświeżonymi ścianami nadaje przestrzeni korytarza widok zaskakujący nowoczesnym dizajnem. Trzy kolory: biały, żółty i szary stanowią swoisty lejtmotyw aranżacji przestrzeni. Uzupełnieniem są nowe drzwi z bezpiecznymi klamkami, parapety, kącik relaksacyjny dla uczniów oraz utrzymane w kolorystyce korytarza tablice informacyjne czy kosze na odpady, mające nie tylko użytkowy, ale i dekoracyjny charakter. Wszystko razem stanowi estetycznie zharmonizowaną całość.

Remont nie ominął korytarza drugiego piętra, gdzie wyraźnym akcentem są nowe, kolorowe wykładziny i wymienione drzwi. Trwa jeszcze urządzanie dwóch kącików zabaw dla kl. I-III. Pracami modernizacyjnymi zostały objęte również schody głównego i bocznego wejścia do budynku, co wprawdzie chwilowo utrudnia komunikację, ale już widać efekty pracy ekipy remontowej. Przy okazji unowocześnienia wnętrza szkoły naprawiono uszkodzone, stare ogrodzenie.

Fotografie w galerii wykonała: Joanna Świegoda
Oprac. tekstu:  Bożena Topór-Karpińska

 

Komentowanie wyłączone.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Kłaju 32-015 Kłaj, Kłaj 361 tel. +48 122841176 sekretariat@spklaj.edu.pl

Oferta szkoły