Kalendarz

Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Kłaju 32-015 Kłaj, Kłaj 361 tel. +48 122841176 sekretariat@spklaj.edu.pl

Lokalizacja

facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Warszawa da się lubić…

Klasy piąte mają za sobą udaną wycieczkę do Warszawy. Od poniedziałku do piątku, z końcem kwietnia, choć kapryśna w tym miesiącu pogoda (kwiecień plecień) – dopisała. Zamek Królewski, Stare Miasto z Kolumną Zygmunta i Syrenką, pomnik Małego Powstańca, Plac Zwycięstwa z Gróbem Nieznanego Żołnierza, Łazienki i kościół Wizytek wraz z byłym domem Patrona naszej szkoły księdza Jana Twardowskiego.

Zamek Królewski zachwyca nie tylko swoją wielkością, ale i nowoczesnością. Obok zabytkowych obrazów i misternie zdobionych mebli i przedmiotów codziennego użytku czy finezyjnych parkietów,  mogliśmy korzystać ze sprzętu nagłaśniającego, umożliwiającego słuchanie przewodnika bez zakłóceń ze strony innych grup turystycznych.
Wyjechaliśmy windą na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki. Ten imponujący rozmiarami zabytek socrealizmu ułatwił nam obejrzenie wszystkich stron Warszawy. Nie mogliśmy oczywiście pominąć wizyty w Centrum Nauki Kopernik, gdzie każdy mógł zobaczyć wiele naukowych ciekawostek.  Seans – Słoneczna podróż w 2D w Planetarium był kosmicznym spotkaniem z niebem nocą.
Fani piłki nożnej (a niemało ich pośród szóstoklasistów) mogli obejrzeć Stadion PGE Narodowy nie tylko z trybun, ale też od kuchni np.  szatnie czy łazienki piłkarzy.
To wszystko okraszone było noclegami wraz ze śniadaniami i kolacjami w sympatycznym hotelu HIT i wygodnym autokarem, którego kierowca, Pan Czesław, dowoził nas do wymienionych wyżej miejsc.  Wracaliśmy zmęczeni, ale mocno zadowoleni.
Organizacją wycieczki zajęli się pp. Iwona Nowak i Bartek Kolarz, którzy wraz z niżej podpisaną sprawowali nad młodzieżą opiekę.

Bożena Topór-Karpińska

Komentowanie wyłączone.