Kalendarz

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Kłaju 32-015 Kłaj, Kłaj 361 tel. +48 122841176 sekretariat@spklaj.edu.pl

Lokalizacja

facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Warsztaty programu eTwinning w Belgradzie

Warsztaty Doskonalenia Zawodowego dla Ambasadorów Programu eTwinning w Belgradzie

W dniach 4-6 czerwca 2018 r. uczestniczyłam w warsztatach doskonalenia zawodowego Professional Development Workshop for eTwinning Ambassadors .

Szkolenie to odbyło się w Belgradzie w Serbii i zgromadziło około 160 uczestników z 37 krajów. Polskę reprezentowała 7-osobowa grupa nauczycieli, koordynatorów projektów eTwinning i ambasadorów programu eTwinning pochodzących z różnych regionów naszego kraju.

Wszyscy uczestnicy tego spotkania brali aktywny udział w sesjach szkoleniowych prowadzonych przez ekspertów z Europy. Nauczyciele doświadczeni w pracy z projektami eTwinning dzielili się swoją wiedzą, pomysłami  i pasją zawodową.

W ramach spotkania wzięłam udział w czterech warsztatach tematycznych:

Hack the Portal & Live – eTwinning Tools in the palm of your hand – w trakcie którego poruszono tematykę narzędzi eTwinning oraz udzielono kilku wskazówek, w jaki sposób zainteresować odbiorców Programem, jak zarządzać narzędziami i jak najlepiej je wykorzystać.

Online Moderation – how to design and moderate effective online professional development in eTwinning – w trakcie którego wskazywano na podstawowe umiejętności prowadzenia internetowych szkoleń, które zwiększą zaangażowanie i aktywność uczestników.

A brief guide to eTwinning Learning Events – a hands-on workshop – w trakcie którego przedstawiono kluczowe elementy udanego wydarzenia szkoleniowego eTwinning.

Effective ways to promote eTwinning – w trakcie którego udzielono wskazówek dotyczących skutecznej współpracy i komunikacji w projektach eTwinning.

Każdy warsztat przebiegał w miłej atmosferze, wśród doświadczonych ambasadorów. Uczestnicy chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, co sprzyjało otwartości, twórczości i współpracy. Warsztaty były niepowtarzalną okazją do poznania ambasadorów i aktywnych eTwinnerów z całej Europy, wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowej współpracy.

Poza udziałem w sesjach szkoleniowych mieliśmy też możliwość zwiedzenia Belgradu oraz pobieżnego poznania jej historii, kultury oraz architektury.

Uczestnikom szkolenia wyjeżdżającym z Belgradu towarzyszyły niezapomniane przeżycia i doskonałe wrażenia.

Serdecznie dziękuję Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Programowi eTwinning oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Kłaju za możliwość udziału w warsztatach eTwinning adresowanych do ambasadorów.

Monika Imos ambasador programu eTwinning

trener warsztatów komputerowych eTwinning w województwie małopolskim

Komentowanie wyłączone.