Galerie

Świetlica szkolna

Kalendarz

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Lokalizacja

BIP

Wyprawa do stolicy

Uczniowie klas siódmych i ósmej odbyli wspaniałą wędrówkę ulicami stolicy. Wyprawa planowana była od dawna, dlatego każdy dzień pobytu w Warszawie był maksymalnie wykorzystany.

Pierwszego dnia w tropikalnym klimacie zwiedziliśmy Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, Krakowskie Przedmieście z Pałacem Prezydenckim, hotel Bristol, pomnik Adama Mickiewicza, Ogród Saski. Byliśmy obserwatorami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W pamięci utkwiła nam także trasa przejazdu Rudego i Jego odbicie pod Arsenałem. W godzinach popołudniowych złożyliśmy wizytę w Sejmie.

Drugiego dnia w Centrum Nauki Kopernik eksperymentowaliśmy w poszczególnych ,,gabinetach” chemii, fizyki, nauk przyrodniczych. Następnie spacerowaliśmy po ogrodach na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, jednych z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Dla pasjonatów sportu przygotowana była wizyta na Stadionie Narodowym. Razem z przewodnikiem przeszliśmy trasę ,,piłkarskie emocje”. Stadion na wszystkich zrobił duże wrażenie.

Następnie zwiedziliśmy Centrum Pieniądza NBP – to tak, jak wehikuł czasu, w którym można dotrzeć do kluczowych miejsc związanych z historią pieniądza w Polsce i na świecie. Nasi uczniowie podnosili sztabkę złota, sprawdzali autentyczność banknotów, zobaczyli, jak działa karta kredytowa i bankomat. Wieczorem udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki, aby podziwiać panoramę stolicy.

W ostatnim dni zaproszono nas na lekcję historii i spacer po Królewskich Łazienkach. Następnie pojechaliśmy na Powązki, aby oddać hołd poległym za wolność ojczyzny, zobaczyć groby Alka, Rudego i Zośki.

Wspaniała pogoda, cudowna atmosfera, piękne przeżycia, bogata historia – tego doświadczyliśmy podczas wycieczki do Warszawy.

Zapraszamy do galerii foto.

E. Bułat

Komentowanie wyłączone.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Kłaju 32-015 Kłaj, Kłaj 361 tel. +48 122841176 sekretariat@spklaj.edu.pl

Oferta szkoły