Galerie

Świetlica szkolna

Catering

Kalendarz

Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
« Sie    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Lokalizacja

BIP

Wyróżnienia dla klasy Ib i IIIb w ogólnopolskim konkursie

Klasy 1b oraz 3b w roku szkolnym 2019/2020 wzięły udział w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu – „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, który był skierowany do uczniów klas I –III i obie zdobyły wyróżnienie. Konkurs miał zaszczepić w dzieciach pasję do czytania i obudzić w nich odpowiedzialność za środowisko naturalne. Zadanie konkursowe – projekt – polegało na zorganizowaniu obchodów Dnia Głośnego Czytania z wykorzystaniem opowiadań o przygodach Słodziaków z książki Renaty Piątkowskiej,  oraz przygotowaniu wspólnie z uczniami dekoracji pod hasłem „Magiczne Drzewo Słodziaków”. W konkursie wzięło udział 3.480 klas z całej Polski. Pomysłodawcą, Organizatorem oraz Fundatorem Nagród w konkursie był Właściciel sieci sklepów Biedronka.  Za wyróżnienie każdy uczeń otrzymał książkę, dyplom, maskotkę oraz zestaw długopisów.

Opis działań projektowych w klasie Ib

Udział w konkursie poprzedziło w  klasie 1b szereg działań proekologicznych. Uczniowie nie mówią śmieci, tylko odpady – segregują je i chętnie wykorzystują do prac plastyczno- technicznych. Do udziału w konkursie pierwszaki przystąpiły z ochotą . Klasowy kącik książki wzbogacił się o nową pozycję. Wszyscy chętnie słuchali kolejnych przygód.  Dzień głośnego czytania ze Słodziakami to było prawdziwe święto w naszej klasie. Dzieci zainspirowane treścią opowiadania zabrały się do twórczej pracy. Rozbudzona  wyobraźnia zaowocowała działaniem. Jedni do wykonania zwierząt wykorzystali butelki, inni, rolki, jeszcze inni styropian, karton stare rękawice ochronne, lub resztki czarnego  materiału. Nawet guziki okazały się potrzebne. Magiczne drzewo zgromadziło wokół siebie wiele zwierząt . W norce mieszka myszka, w dziupli wiewiórki, w szczelinie komar, obok w mrowisku pracowite mrówki. Nawet borsuk wybrał miejsce w pobliżu rozłożystego dębu. 

Halina Kosak

Opis działań projektowych w klasie IIIb

W ramach konkursu uczniowie uczestniczyli w wielu przedsięwzięciach ekologicznych oraz propagujących czytanie. Uczniowie wykonali edukacyjne plansze ekologiczne oraz o zachowaniu w lesie. Trzecioklasiści tworzyli też recepty, karty zdrowia dla Ziemi oraz drogowskazy z zasadami segregacji odpadów, prowadzące do Drzewa Słodzików. Do Domku Słodziaków prowadziły również tropy, dzięki którym dzieci poznały zalety czytania książek. Powstał również napis – zdjęcie CZYTAMY, który dzieci utworzyły z własnych ciał na zajęciach wychowania fizycznego i trzeba przyznać, że to była niezła gimnastyka. W klasie rozpoczęliśmy również całoroczny konkurs czytelniczy – Latawiec czytelniczy, mający na celu zachęcenie do czytania. Dzień Głośnego Czytania to finałowy dzień naszego projektu, aby się odbył dzieci pokonały magiczny las i dotarły do Drzewa i Domku Słodziaków. Dzieci musiały zagrać w ekologiczną grę planszową – Dookoła Świata i uratować naszą planetę, za każde poprawnie wykonane zadanie do planszy gry dołączała jedna pomocna dłoń dla Ziemi, gra kończyła się, gdy wszystkie pola pokryły się dłońmi. Dzień Głośnego Czytania rozpoczął korowód uczniów naszej klasy, którzy przebrani byli w swoje ulubione książki – stroje dzieci wykonały własnoręcznie. Na zakończenie każdy uczeń odczytywał fragment ze swojej ulubionej książki.

Anna Margielewska

Komentowanie wyłączone.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Kłaju 32-015 Kłaj, Kłaj 361 tel. +48 122841176 sekretariat@spklaj.edu.pl

Oferta szkoły