Galerie

Świetlica szkolna

Kalendarz

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Lokalizacja

BIP

Zasady pracy na platformie EDMODO (inf. dla ucznia)

Platforma edmodo służy do odrabiania zadań domowych, kontrolowania swoich postępów i komunikacji z nauczycielem oraz uczniami i uczennicami z klasy w sprawach związanych z nauczaniem.

Adres strony: WWW.EDMODO.COM. Aby wejść na stronę trzeba się zalogować. Strona jest anglojęzyczna i automatyczne jej tłumaczenie przez przęglądarki generuje błędy (zwłaszcza w polskich tekstach). Zalecam wyłączenie automatycznego tłumaczenia i ćwiczenie posługiwania się j.angielskim.

 1. REJESTRACJA:
  Aby się zarejestrować trzeba dokonać wyboru tego czy się występuje jako uczeń (student), rodzic (parent) czy nauczyciel (teacher). Podczas rejestracji należy obowiązkowo podać swoje dane personalne (imie i nazwisko), kod klasy, pseudonim/nick i zaproponować hasło. Nieobowiązkowe jest podawanie adresu mailowego, ale jego podanie ułatwia odzyskiwanie zapomnianego hasła.
  Platforma bardzo dba o twoje dane osobowe i nikomu ich nie udostępnia.
 2. KOD KLASY
  Kod klasy dostaniesz od nauczyciela. Możesz się zapisać do wielu klas/przedmiotów. Jedno konto Kod klasy wygasa po około 2 tygodniach.
 3. LOGOWANIE
  Do logowania potrzebny jest login (pseudonim/nik jaki podałeś/aś przy rejestracji) oraz hasło. Login można zastępować podanym adresem mailowym. Jeśli zgubisz hasło skorzystaj z opcji „przypomnij hasło” (Forgott password) – o ile podałeś swój adres mailowy podczas rejestracji. W przeciwnym razie nauczyciel może zresetować twoje hasło na twoja prośbę.
 4. STRONA GŁÓWNA (HOME)
  Strona zbudowana jest podobnie jak facebook. Ma trzy kolumny. Po lewej znajdują się informacje o tobie i klasie do której sie zapisałeś. Po prawej znajdziesz informacje o zadaniach do zrobienia. Na środku znajdują się posty twoje lub innych oraz posty i zadania od nauczycieli. Na listwie u góry znajdują się klawisze do nawigacji.
 5. ZADANIA (ASSIGNMENT)
  Treść zadania znajdziesz na stronie głównej, tam również znajdziesz bardzo ważną informację o terminie realizacji zadania. Zadania trzeba wysłać do tego terminu!!!
  Zadania są numerowane numerem semestru i numerem kolejnym np: 1.1, 1.2, 1.3, 1.4 …
  Zadania z gwiazdką to zadania dla chętnych. Są nieobowiązkowe, ale pozwalają zdobyć więcej punktów i poćwiczyć umiejętności.
  Zadania rozwiązuje się na stronie zadania. Aby się do niej dostać trzeba kliknąć na zadaniu/ otworzyć (open) zadanie.
 6. STRONA ZADANIA
  Strona ma dwie kolumny. Po prawej jest zadanie, termin realizacji i inne informacje o nim.
  Po lewej jest miejsce na odpowiedź i korespondencja z nauczycielem.
  Przy pierwszym otwarciu zadania, pole zadania jest nieaktywne, trzeba dopiero stworzyć pole odpowiedzi. Aby to zrobić należy nacisnąć klawisz CREATE a potem wybrać pole tekstowe (TEXT).
  Po wpisaniu odpowiedzi trzeba ją wysłać do nauczyciela (TURN IN ASSIGNMENT). Strona umożliwia wysyłanie kolejnych wersji zadania (nauczyciel widzi wersję ostatnią), można też zapisać szkic bez wysyłania, kiedy trzeba odejść od komputera.
 7. TERMINY
  Zadanie trzeba (!!!) wysłać przed podanym terminem. Jeśli masz trudności z łączem internetowym zaplanuj to. Pamiętaj, że zawsze możesz zrobić zadanie w bibliotece na udostępnionym tam komputerze. Jeśli zrobisz dobrze zadanie otrzymasz za nie 100% punktów (np 3/3). Jeśli w zadaniu będzie błąd dostaniesz mniej punktów (to zależy od tego jak istotny jest błąd) np 1/3 i komentarz z od nauczyciela co powinieneś poprawić. Nową odpowiedź wyślij w komentarzu do zadania. Wysłane zadanie możesz poprawiać do skutku. Kiedy odpowiedź będzie wreszcie poprawna dostaniesz 100% punktów.
  Poprawiać można tylko zadania wysłane w terminie. Po terminie zadania wysłać nie można. Chociaż zawsze możesz napisać do nauczyciela z prośbą lub wyjaśnieniem. Ale wyjątki są trudne i czasochłonne a nauczyciel ma pod opieką wiele setek uczniów.
 8. POSTĘPY (PROGRESS)
  W tym polu zobaczysz ile już zdobyłeś punktów i ile to jest procent. Na tej podstawie dostaniesz ocenę na koniec semestru.
 9. MEDALE (BADGES)
  Medale dostaje się za różne aktywności. Np za najszybszą odpowiedź, albo za najciekawsze rozwiązanie. Zapytaj nauczyciela jak możesz zdobyć jakiś medal.

 

 

Komentowanie wyłączone.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Kłaju 32-015 Kłaj, Kłaj 361 tel. +48 122841176 sekretariat@spklaj.edu.pl

Oferta szkoły